Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Для отримання доступу до продукту залиште свої дані нижче.
Ваше ім’я
Ваш e-mail
За цим email ми надамо вам доступ до ваших продуктів
Ваш телефон
Натискаючи кнопку, ви надаєте згаду на обробку своїх даних. Ми нікому не передаємо вказані вами дані
SOS Реєстрація Цей бот допоможе Вам швидко зорієнтуватись та домовитись за допомогу
 

Частина четверта. Єдиний податок, зміни для ФОП

Прийняття Закону № 466-IX має на меті боротьбу з ухиленням від сплати податків. Він набув чинності 23.05.2020 р. Ми детально крок за кроком розібрали усі нововведення та пояснюємо, як вони відіб'ються на роботі бізнесу.
Наша команда детально крок за кроком розібрала усі нововведення, що були введені Законом № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Які зміни передбачає даний Закон і чи справді усі вони негативно вплинуть на ведення бізнесу в Україні, як передбачають критики?

У цьому матерілі ми розглянули новації, що стосуються єдиного податку, та як внесені зміни вплинуть на роботу ФОП.
 • Суть зміни
 • Оцінка зміни
Для фізичних осіб-підприємців введено податок на репатріацію
 • Ст. 133 ПКУ доповнено підпунктом 133.1.4 наступного змісту:

  «Фізичні особи-підприємці, у тому числі такі, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом їх походження з України, що оподатковуються в порядку, визначеному пунктом 141.4 статті 141 цього Кодексу».
 • Негативна зміна.

  Тепер фізичні особи-підприємці, у тому числі такі, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність стали платниками податку на прибуток підприємств щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом їх походження з України.
Для ФОП конкретизовано перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів
 • Пп. 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 ПКУ викладено в такій редакції:

  «Суми податків, зборів, пов'язаних з проведенням господарської діяльності такої фізичної особи-підприємця (крім податку на додану вартість для фізичної особи-підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об'єктів житлової нерухомості); суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом; платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою-підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, пов'язаних з господарською діяльністю фізичної особи-підприємця».
 • Раніше стаття передбачала серед виключень, що не входять до переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів від провадження ФОП господарської діяльності (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) податок на майно.

  Як відомо, до складу податку на майно входять: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортний податок; плата за землю.

  Виклавши пп. 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 ПКУ в новій редакції законодавець звузив цей перелік, конкретизувавши, що саме податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об'єктів житлової нерухомості не включається до складу витрат ФОП.
Амортизація
 • Розширено перелік витрат, які підлягають амортизації.

  Тепер підлягають амортизації витрати на реконструкцію, модернізацію та інші види поліпшення основних засобів (крім поточного ремонту), а також вантажні авто.
 • Позитивна зміна.
Податкова декларація за результатами звітного року
 • ФОП, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, або переходять на спрощену систему оподаткування, або перейшли зі спрощеної системи, подають податкову декларацію за результатами звітного року (а не кварталу, як було раніше), в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід (зміни до пп. 177.5.2 ПКУ).
 • Позитивна зміна.

  Збільшено строки на подачу податкової декларації – тепер вона подається за результатами звітного року, а не кварталу.
Строк, до закінчення якого, платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5% може подати заяву про зміну ставки цього податку
 • Зменшено строк, до закінчення якого платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5% може подати заяву про зміну ставки цього податку на 3% + 20% ПДВ — із 15-ти до 10-ти календарних днів до початку календарного місяця (зміни до пп. 183.4 ПКУ).
 • Негативна зміна. Зменшено строки.
Пільги
 • Обмежено поширення пільги у вигляді земельного податку на платників єдиного податку 1-3 груп при наданні нерухомого майна в оренду — з 1 липня 2020 року (зміни до пп. 297.1 ПКУ).
 • Негативна зміна.

  З 01.07.2020 р. платники єдиного податку 1-3 груп при здаванні в оренду/найм/позичку нерухомості на земельній ділянці або просто земельної ділянки позбавляються їх права не платити земельний податок.
 • Визначено, що анулювання реєстрації платника єдиного податку можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1020 грн. (зміни до пп. 298.2.3 ПКУ).
 • Позитивна зміна.

  Раніше стаття звучала так:

  «Платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, у таких випадках та в строки: у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів — в останній день другого із двох послідовних кварталів».

  Тепер після слів «податкового боргу» підпункт доповнили словами і цифрами «у розмірі, що перевищує суму, визначену абзацом третім пункту 59.1 статті 59 цього Кодексу», що дорівнює 1020 грн.

  Тобто, скинути з єдиного податку внаслідок тривалої (на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів) наявності податкового боргу тепер будуть тільки, якщо сума такого боргу перевищує 1020 грн. Це поріг, до якого не спрямовується податкова вимога.
Новий звітний період для ПДВ
 • «Єдинники», які сплачують ПДВ, тобто «єдинники» ІІІ групи зі ставкою 3%, та «єдинники» 4 групи, повинні будуть подавати декларацію з ПДВ щомісячно. Хоча раніше мали можливість обрати квартальний звітний період (тепер п.202.2 ст. 202 ПКУ виключили).
 • Негативна зміна.

  Подавати декларації з ПДВ треба буде частіше.
Витяг з Реєстру платників єдиного податку
 • Витяг з Реєстру платників єдиного податку можна буде отримати в електронному вигляді (п. 299.9 ст. 299 ПКУ).
 • Позитивна зміна. Раніше такого уточнення не було.

»

Не забудьте підписатися, щоб отримувати всі матеріали першими
Made on
Tilda