Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Для отримання доступу до продукту залиште свої дані нижче.
Ваше ім’я
Ваш e-mail
За цим email ми надамо вам доступ до ваших продуктів
Ваш телефон
Натискаючи кнопку, ви надаєте згаду на обробку своїх даних. Ми нікому не передаємо вказані вами дані
SOS Реєстрація Цей бот допоможе Вам швидко зорієнтуватись та домовитись за допомогу
 

Книги обліку доходів для ФОПів справді скасовано?

Вже наступного дня після прийняття законопроекту № 2524 14 липня 2020 року, щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців, Європейська Бізнес Асоціація та СУП закликає Президента повернути законопроект № 2524.
Але чи насправді законопроектом № 2524 скасовано книги обліку доходів для ФОПів?
  • Ольга Оліярник
Не встигла Верховна Рада України 14 липня 2020 року прийняти законопроект № 2524 щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців, як вже наступного дня Європейська Бізнес Асоціація та Спілка українських підприємців закликає Президента України Володимира Зеленського повернути законопроект № 2524, ухвалений парламентом у другому читанні, на доопрацювання Верховною Радою через відхилення низки раніше погоджених із бізнесом правок, щодо набуття чинності Законом № 466 та збільшення фіскального тиску на підприємців.

Насправді цей законопроект вносить чимало змін до Закону № 466, які є досить-таки спірними, але давайте більш детально розберемося саме із книгами обліку доходів для ФОПів.
Яка мета законопроекту?
Як запевняють нас законотворці, метою цього законопроекту є вдосконалення роботи електронного кабінету платника податків, спрощення податкового обліку, а також стимулювання добровільного обмеження паперового документообігу.
Проте чи дійсно законопроектом № 2524 скасовано книги обліку доходів для ФОПів?

Скасовується вимога обов'язкової реєстрації книги обліку доходів та витрат, а також скасовується обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ.

При цьому, відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів настає лише якщо платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.

Натомість обов'язок ведення книги в паперовому вигляді залишився.

Так, під час розгляду у другому читанні не була підтверджена правка про те, що платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів у паперовому або електронному вигляді.
Враховуючи все вищезазначене, є всі шанси, що законопроект № 2524 таки не буде підписано Президентом України та буде направлено народним депутатам на доопрацювання для усунення спірних питань у податковому законодавстві України.

Не забудьте підписатися, щоб отримувати всі матеріали першими
Made on
Tilda