Книги обліку доходів для ФОПів справді скасовано?

Вже наступного дня після прийняття законопроекту № 2524 14 липня 2020 року, щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців, Європейська Бізнес Асоціація та СУП закликає Президента повернути законопроект № 2524.
Але чи насправді законопроектом № 2524 скасовано книги обліку доходів для ФОПів?
Ольга Оліярник
Не встигла Верховна Рада України 14 липня 2020 року прийняти законопроект № 2524 щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців, як вже наступного дня Європейська Бізнес Асоціація та Спілка українських підприємців закликає Президента України Володимира Зеленського повернути законопроект № 2524, ухвалений парламентом у другому читанні, на доопрацювання Верховною Радою через відхилення низки раніше погоджених із бізнесом правок, щодо набуття чинності Законом № 466 та збільшення фіскального тиску на підприємців.

Насправді цей законопроект вносить чимало змін до Закону № 466, які є досить-таки спірними, але давайте більш детально розберемося саме із книгами обліку доходів для ФОПів.
Яка мета законопроекту?
Як запевняють нас законотворці, метою цього законопроекту є вдосконалення роботи електронного кабінету платника податків, спрощення податкового обліку, а також стимулювання добровільного обмеження паперового документообігу.
Проте чи дійсно законопроектом № 2524 скасовано книги обліку доходів для ФОПів?

Скасовується вимога обов'язкової реєстрації книги обліку доходів та витрат, а також скасовується обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ.

При цьому, відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів настає лише якщо платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.

Натомість обов'язок ведення книги в паперовому вигляді залишився.

Так, під час розгляду у другому читанні не була підтверджена правка про те, що платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів у паперовому або електронному вигляді.
Враховуючи все вищезазначене, є всі шанси, що законопроект № 2524 таки не буде підписано Президентом України та буде направлено народним депутатам на доопрацювання для усунення спірних питань у податковому законодавстві України.

Не забудьте підписатися, щоб отримувати всі матеріали першими
Made on
Tilda