Які переваги отримав агросектор завдяки коронавірусу

Агросектор — це наш основний напрямок: у цьому сегменті у нас клієнтів найбільше. Саме тому перед нами постійно стоїть виклик використати на 100% (а деколи навіть більше) всі інновації в чинному законодавстві й усі приховані можливості. Які ж податкові пільги і знижки отримав агросектор на час карантину?
Соломія Марчук
Агросектор — це наш основний напрямок: у цьому сегменті у нас найбільше клієнтів. Саме тому перед нами постійно стоїть виклик використати на 100% (а деколи навіть більше) всі інновації в чинному законодавстві й усі приховані можливості.

Тут для вас, дорогі аграрії, узагальню їх базово. Ви знаєте, куди звертатись за деталями!

Отже, карантин, коронавірус: які ж податкові пільги і знижки отримав агросектор?

Ось перелік:
1
Тимчасова заборона на проведення фактичних і документальних перевірок до 31 травня 2020 року. Зверніть увагу, що це правило не стосується документальних позапланових перевірок щодо обліку ПДВ для відшкодування і при перевищенні від'ємного значення понад 100 тис. грн.
2
Звільнення від відповідальності за порушення податкового законодавства до 31 травня 2020 року. Із 01.03.2020 року до 31 травня 2020 року не нараховується пеня. А якщо вона все таки з якихось причин була нарахована, то підлягає безумовному списанню.
3
З 01 березня по 30 квітня 2020 року не нараховується і не сплачується земельний податок і орендна плата за державні і комунальні земельні ділянки (якщо ці ділянки використовуються у господарській діяльності).

Якщо ж раптом ви не встигли прочитати цю новину і подали декларацію — не біда. У цьому випадку передбачена можливість подати уточнюючу декларацію.
4
Надано можливість не нараховувати і не сплачувати ЄСВ для фізичних осіб-підприємців і членам фермерських господарств за себе у період з 01 березня по 30 квітня 2020 року.
5
Продовжено строк обов'язкового застосування РРО для фізичних осіб-підприємців аж до 01 січня 2021 року. Також законодавець для інших категорій суттєво скоригував розмір штрафних санкцій за здійснення діяльності без РРО.
Карантин безапеляційно Кабміном визнано форс-мажором. Отже, для того, щоб підтвердити, що ваша компанія не змогла виконати своїх договірних зобов'язань перед контрагентом, вам потрібно організувати отримання сертифіката від Торгово-промислової палати України.

Це чудовий інструмент для переговорів у випадку фінансових труднощів, які цілком імовірно в таких умовах можуть настати.
Оскільки ми пріоритетний наголос в роботі завжди робимо на пільговому кредитуванні і дотаціях, зверніть увагу, що наші банківські партнери впевно заявляють про суттєві труднощі в процесі отримання пільгових кредитів по програмі 5-7-9, але враховуючи активність бізнес-спільноти, я думаю, що програма вже найближчим часом буде робоча.

15 квітня уряд дещо покращив програму «Доступні кредити 5-7-9» збільшивши суму позики до 3 млн. грн.; розширив перелік цілей, для яких можна використовувати кредитні кошти та запровадив можливість рефінансування під 0 %.

Суть програми в тому, що держава компенсовуватиме відсоткову ставку, тобто по-суті відповідний сегмент ринку отримає кредитування під 0% річних.

Куди ваша компанія може вкласти позичені по цій програмі кошти?

Ось список:

  • нежитлова нерухомість;
  • об'єкти права інтелектуальної власності;
  • фінансування оборотного капіталу;
  • придбання чи виготовлення лікарських засобів чи медичних виробів (обладнання) для запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Ну і тепер ви ще й можете використати гроші, отримані в межах програми, для рефінансування існуючих заборгованостей. Умовами для отримання саме такої позики є:

  1. збереження не менше 60% фонду оплату праці та 80% чисельності персоналу в порівнянні зі станом на 1 березня 2020 року;
  2. розмір річного доходу від господарської діяльності, що не перевищує суму, еквівалентну 10 млн євро;
  3. відсутність станом на 1 березня 2020 року недіючих кредитів (NPL).

Не забудьте підписатися, щоб отримувати всі матеріали першими
Made on
Tilda