Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Для отримання доступу до продукту залиште свої дані нижче.
Ваше ім’я
Ваш e-mail
За цим email ми надамо вам доступ до ваших продуктів
Ваш телефон
Натискаючи кнопку, ви надаєте згаду на обробку своїх даних. Ми нікому не передаємо вказані вами дані
SOS Реєстрація Цей бот допоможе Вам швидко зорієнтуватись та домовитись за допомогу
 

Банкрутство і пандемія: як не допустити

Сьогодні потрібно бути готовим до різного розвитку подій. Тож з'ясуймо, чого реально очікувати під час загрози масових банкрутств. Кодекс України з питань банкрутства розпочав свою дію лише пів року тому, 21 жовтня 2019 року. Та, світова пандемія COVID-19 вирішила внести свої корективи.
  • Неля Трусевич
Гастрономічний бізнес Німеччини на межі, чотири основні філії авіакомпанії Norwegian Air, дворазовий чемпіон Уельсу ФК «Ріл», Федерація регбі США, авіакомпанія Virgin Australia вже оголосили про банкрутство!

Залишається лише уявити, що коїться в думках українського власника малого чи середнього бізнесу.

За теперішніх умов потрібно бути готовим до різного розвитку подій. Тож з'ясуймо, чого реально очікувати під час загрози масових банкрутств.
Як відомо, Кодекс України з питань банкрутства (надалі – кодекс) розпочав свою дію лише пів року тому, 21 жовтня 2019 року. Проте світова пандемія COVID-19 вирішила внести свої корективи.

Очевидно, що за таких умов кодекс не може застосовуватися у звичному режимі, бо тоді фатальні наслідки неминучі. Відтак, 10 квітня 2020 року у Верховній Раді України був зареєстрований перший проєкт закону №3322 про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Станом на 24.04.2020 року надано подання Комітету про його розгляд.
Проектом пропонується доповнити Розділ «Прикінцеві та перехідні положення» наступними постулатами, що діють тимчасово, на період карантину:
  • 1
    Можливість проведення зборів та комітету кредиторів дистанційно у режимі відеоконференції або ж шляхом опитування.
  • 2
    Звільнення арбітражного керуючого від відповідальності за невчинення дій, передбачених цим Кодексом у разі, якщо їх вчинення не відповідає вимогам карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).
  • 3
    Продовження строків проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність), звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та (або) другого повторного аукціону, виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.
А також ряд положень, що діятимуть тимчасово на період дії карантину, та протягом 90 днів з дня його відміни:
  • 1
    Заборона відкриття проваджень у справах про банкрутство боржників – юридичних осіб за заявою кредиторів за вимогами до боржника, що виникли з 01 лютого 2020 року.
  • 2
    Продовження місячного строку звернення боржника до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності), та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
  • 3
    Зупинення проведення аукціонів з продажу майна боржника.
  • 4
    Зупинення нарахування відсотків на зобов'язання боржника перед кредиторами, які реструктиризовані планом санації чи реструктуризації боргів боржника. Штрафні санкції за невиконання боржником таких зобов'язань не нараховуються. Прострочені зобов'язання, які передбачені планом санації чи реструктуризації боргів боржника, підлягають розстроченню на строк виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника.
З аналізу зазначених положень вбачаємо, що ці зміни є надто затребувані зараз і потребують якнайшвидшого їх схвалення!

Адже, станом на сьогодні, діє первинна редакція кодексу, а це означає, що якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності), в тому числі і в умовах коронавірусної кризи, закон не звільняє боржника від обов'язку у місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі.
Отож, поки законодавець погоджує такі очікувані зміни у сфері банкрутства, пильнуйте свою фінансову звітність, обговорюйте з контрагентами нові шляхи співпраці та, банально, дотримуйтеся умов підписаних з ними договорів!

Не забудьте підписатися, щоб отримувати всі матеріали першими
Made on
Tilda