Як працює Рада бізнес-омбудсмена. Досвід співпраці юристів

Рада бізнес-обудсмена в Україні створена у 2014 році як інструмент вирішення конфліктів і суперечок між владою і бізнесом. Бізнес-омбудсмен виступає медіатором між державою та бізнес-середовищем. Наші юристи мають неодноразовий позитивний досвід співпраці з цим органом, про який розповідають у матеріалі.
Павло Дурнєв
Юристи Main Business Partner отримали для Клієнта позитивне рішення у спорі щодо розблокування податкової накладної. Проте податкова не поспішала його виконувати, в останній момент подала завідомо програшну апеляцію, не сплативши судовий збір, тобто усіма можливим способами затягувала час, аби не виконувати рішення суду.

Так, ми звернулись до Ради бізнес-омбудсмена та разом з інспектором обговорили план дій:

Для початку, Рада безпосередньо звернулась до керівництва податкової з офіційним запитом, провела з ними зустріч та роз’яснили проблему невиконання рішень суду.

Після цього команда Main Business Partner подавала скарги, письмові заяви та адвокатські запити до керівництва ДФС України із вимогою виконати рішення суду.

Не витримавши такого натиску з усіх боків, зрозумівши неминуче настання відповідальності та те, що команда нашої юридичної компанії чудово знає, як поводитись у випадках, коли чиновники ухиляються від виконання покладених на них обов’язків, податківці надали письмову відповідь про роботу над виконанням рішення суду.

Через 2 дні податкова накладна була зареєстрована днем її фактичного подання, а Клієнт скористався своїм законним правом на отримання податкового кредиту.
Поради юриста
Після проходження всіх судових інстанцій і набрання рішенням законної сили, можуть виникати труднощі з його виконанням відповідачем. У таких випадках ми можемо звернутись до бізнес-омбудсмена.

Рада бізнес-омбудсмена розглядає скарги щодо вчинення органами державної влади, органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання, що перебувають у сфері їх управління, корупційних діянь, перевищення своїх повноважень, затягування виконання рішень суду та/або інших порушень законних інтересів суб’єктів підприємництва.

Для того, щоб отримати правову допомогу Ради бізнес-омбудсмена необхідно перейти на офіційний веб-сайт Ради — www.boi.org.ua та заповнити онлайн-форму, яка передбачає короткий опис ситуації та завантаження відповідних документів по справі. Після цього приймається рішення про відкриття провадження у справі.

Варто знати, що Рада бізнес-омбудсмена не розглядає скарги стосовно справ, що знаходяться на судовій стадії, а також скарги приватного бізнесу один на одного.

Звертайтесь до Ради лише у випадках, якщо у вас виникла проблема з органами державної та місцевої влади або державними компаніями.
Ірина Науменко
Перший досвід роботи із Радою бізнес-омбудсмена ми отримали при оскарженні до Мін’юсту дії державного реєстратора. 

Зараз ми працюємо над питаннями порушення інтересів Клієнтів зі сторони податкової служби через безпідставну  відмову в реєстрації податкових накладних та віднесення їх до числа ризикових платників податків, розблокування їх податкових накладних.

В цілому це хороший досвід співпраці. Інспектор Ради бізнес-омбудсмена працював оперативно і багато уваги приділив питанню Клієнта:

  • клопотав, щоб рішення було прийнято в найкоротші строки;
  • постійно інформував про свої дії та офіційні звернення до органів державної влади;
  • надсилав копії усіх відправлених листів та документів;
  • пропонував додаткові шляхи вирішення конфлікту.
Поради юриста
Процедура подання скарги є дуже практичною. Ви маєте можливість подавати її в електронному виді: є певна форма, в якій потрібно зазначити основні моменти справи та прикріпити документи. Кількість документів, які можна прикріпити, є обмеженою, проте інспектор Ради бізнес-омбудсмена, отримавши скаргу, реєструє її, повідомляє про те, що вона отримана і пропонує додати всі необхідні документи.

Не забудьте підписатися, щоб отримувати всі матеріали першими
Made on
Tilda