Відповідно до статистичних даних станом на 2017 рік, корупція в бізнесі на теренах нашої держави становить 88%, при цьому вона коштує Україні 2% ВВП щорічно.
Як відомо, боротьба з цим негативним явищем у нас триває вже давно, адже симбіоз економічних та ментальних характеристик дозволив їй вкорінитися не одне століття тому.
Тому це є однією з причин, чому прогресивні держави на прикладі США та Великої Британії встановлюють свою юрисдикцію щодо комплаєнс-контролю в іноземних державах.
У світі пропагують наступні тенденції боротьби з корупцією:
- зростання штрафів;
- інформування про порушення;
- зізнання в порушенні;
- мирові угоди;
- розслідування в окремих індустріях;
- криміналізація злочинних діянь.
Якщо проаналізувати боротьбу з порушенням правил ведення доброчесного бізнесу в Україні, то станом на сьогодні прикладів активної протидії є небагато.
Наприклад, за обставинами справи № 263/9687/16-к керівник ПП ВКФ «Карнеол» звернувся до працівника правоохоронного органу з пропозицією надання направомірної вигоди за безперешкодне перевезення вантажів автомобільним транспортом керівника ПП ВКФ «Карнеол».
Суд визнав винним керівника згаданого вище підприємства у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України, та призначив покарання у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 200 гривень станом на момент вчинення злочину). А також відповідно до вимог ст. ст. 96-3, 96-7 КК України, на юридичну особу ПП ВКФ «Карнеол» було накладено штраф у розмірі 19 840 гривень.
Тоді як, штрафні санкції США, Великої Британії сягають від 100 000 тисяч доларів, відповідальність передбачає позбавлення волі і суттєві втрати для компаній як у репутаційній сфері, так і в прибутковій.
Компанія «Siemens» після корупційного скандалу у 2008 році визначила свій девіз так: «
Тільки чистий бізнес – це бізнес Siemens».