Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Для отримання доступу до продукту залиште свої дані нижче.
Ваше ім’я
Ваш e-mail
За цим email ми надамо вам доступ до ваших продуктів
Ваш телефон
Натискаючи кнопку, ви надаєте згаду на обробку своїх даних. Ми нікому не передаємо вказані вами дані
SOS Реєстрація Цей бот допоможе Вам швидко зорієнтуватись та домовитись за допомогу
 

COMPLIANCE: новий розрекламований хід чи реальний механізм для покращення ведення бізнесу

05 жовтня 2019 року відбувся «Compliance Law Forum», організований Локальним осередком Ліги студентів АПУ при НУ «Львівська політехніка», присвячений популярній сьогодні темі – бізнес-контролю. Програма заходу була дуже насиченою і нам вдалося не тільки отримати теоретичні знання, але й перевірити почуте на практиці.
  • Неля Софія Трусевич
05 жовтня 2019 року відбувся «Compliance Law Forum», організований Локальним осередком Ліги студентів АПУ при НУ «Львівська політехніка», присвячений популярній сьогодні темі – бізнес-контролю.

Програма заходу була дуже насиченою, зокрема ми з'ясували: що воно за звір такий – compliance, історію виникнення та характерні риси, причини та напрями його розвитку в Україні, особливості міжнародного банківського та антикорупційного комплаєнсу, а також брали участь у case-studу, де змогли перевірити почуте на практиці.
Отож, коротко про основне:

Compliance (з англ. – відповідність, згода, походить від дієслова to comply – виконувати) і означає дотримання певних правил, вимог або умов.

У контексті бізнесу комплаєнс означає законність дій компанії в цілому і кожного її співробітника: від топ-менеджерів до всіх філій і підрозділів. В очах контрагентів комплаєнс-перевірка підтверджує, що ваш бізнес відповідає вимогам законодавства, запропонованим правилам, нормам певних стандартів та/або умовам договору.
Причинами виникнення в Україні є:

  • застосування юрисдикції США, Великої Британії;
  • залучення українськими компаніями іноземних інвестицій;
  • актив вітчизняних регуляторів, наприклад, Антимонопольного комітету України.
Слід зазначити, що законодавче регулювання в Україні комплаєнсу лише зароджується та обмежується всього лише двома законами: Законом України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року та Законом України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року.

Проте, з метою просування ідеї етичного та відповідального ведення бізнесу у 2017 році в Україні була створена Всеукраїнська мережа Доброчесності та Комплаєнсу, до якої успішно долучилися вже 54 українські компанії. Важливим її напрямком є сертифікація учасників щодо рівня дотримання відповідності та цілісності бізнесу.
Щодо напрямів комплаєнсу, то їх поділяють на традиційні та сучасні.

До традиційних відносять:

  • протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом;
  • протидію корупційним діянням, шахрайству та фінансуванню тероризму;
  • відповідність діяльності компанії чинному законодавству;
  • усунення конфлікту інтересів;
  • захист даних;
  • антимонопольний комплаєнс.
До сучасних, зокрема, належать:

  • GDPR (Загальний регламент захисту даних);
  • кібербезпека та інші.
Відповідно до статистичних даних станом на 2017 рік, корупція в бізнесі на теренах нашої держави становить 88%, при цьому вона коштує Україні 2% ВВП щорічно.

Як відомо, боротьба з цим негативним явищем у нас триває вже давно, адже симбіоз економічних та ментальних характеристик дозволив їй вкорінитися не одне століття тому.

Тому це є однією з причин, чому прогресивні держави на прикладі США та Великої Британії встановлюють свою юрисдикцію щодо комплаєнс-контролю в іноземних державах.

У світі пропагують наступні тенденції боротьби з корупцією:

  • зростання штрафів;
  • інформування про порушення;
  • зізнання в порушенні;
  • мирові угоди;
  • розслідування в окремих індустріях;
  • криміналізація злочинних діянь.
Якщо проаналізувати боротьбу з порушенням правил ведення доброчесного бізнесу в Україні, то станом на сьогодні прикладів активної протидії є небагато.

Наприклад, за обставинами справи № 263/9687/16-к керівник ПП ВКФ «Карнеол» звернувся до працівника правоохоронного органу з пропозицією надання направомірної вигоди за безперешкодне перевезення вантажів автомобільним транспортом керівника ПП ВКФ «Карнеол».

Суд визнав винним керівника згаданого вище підприємства у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України, та призначив покарання у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 200 гривень станом на момент вчинення злочину). А також відповідно до вимог ст. ст. 96-3, 96-7 КК України, на юридичну особу ПП ВКФ «Карнеол» було накладено штраф у розмірі 19 840 гривень.

Тоді як, штрафні санкції США, Великої Британії сягають від 100 000 тисяч доларів, відповідальність передбачає позбавлення волі і суттєві втрати для компаній як у репутаційній сфері, так і в прибутковій.

Компанія «Siemens» після корупційного скандалу у 2008 році визначила свій девіз так: «Тільки чистий бізнес – це бізнес Siemens».
Тож нехай такий девіз буде у кожного представника бізнесу в Україні, а ЮК «Мейн Бізнес Партнер» радо буде цьому сприяти, адже ми — Ваш головний діловий партнер!

Не забудьте підписатися, щоб отримувати всі матеріали першими
Made on
Tilda