Click to order
SOS Реєстрація Цей бот допоможе Вам швидко зорієнтуватись та домовитись за допомогу

Дайджест правових новин для бізнесу

1275 ПІДПРИЄМЦІВ ПОДАТКОВА ПЕРЕВІРИТЬ ДО КІНЦЯ РОКУ

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ ПОНОВИВ ТЕРМІНИ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ
8 серпня 2023 року, Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову №828, яка регулює терміни надання адміністративних послуг та видачі дозвільних документів. Відповідно до цього рішення, поновлені довоєнні строки на здійснення цих процедур.
Згідно з постановою, граничний строк надання адміністративних послуг встановлюється законом. У випадках, коли закон не уточнює строк для конкретної послуги, цей строк не може перевищувати 30 календарних днів.
Ця постанова набере чинності через 10 днів з дня її опублікування в "Офіційному віснику України".


МІН'ЮСТ ВПЕРШЕ ПОДАВ ПОЗОВ ПРО НАЦІОНАЛІЗАЦІЮ АКТИВІВ БІЛОРУСІ
Міністерство юстиції звернулося до Вищого антикорупційного суду з двома позовами щодо стягнення активів компанії "Волга-Дніпро" та Міністерства оборони Білорусі. Ця інформація була розкрита Інною Богатих, яка є керівником департаменту санкційної політики Міністерства юстиції. У позові до компанії "Волга-Дніпро", яка має значний обсяг активів та підприємств у різних країнах світу і є однією з найбільших логістичних компаній РФ у сфері авіаперевезень, передбачається стягнення шести авіаційних двигунів типу Д-18Т серії 3, які використовуються для літаків АН-124-100 "Руслан". Щодо другого позову, спрямованого проти Міноборони Білорусі, зазначається про намір позбавити їх авіаційного двигуна та повітряного стартера.

УКРАЇНА СПРОСТИЛА РЕЄСТРАЦІЮ СОРТІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ РОСЛИН З США ТА ЄВРОПИ
Міністерство аграрної політики та продовольства України розпочало застосування спрощеної процедури державної реєстрації сортів рослин, які вже зареєстровані в Європейському Союзі та Сполучених Штатах Америки. За повідомленням Мінагрополітики, цей крок дасть можливість українським сільськогосподарським виробникам уникнути довгих очікувань на проведення експертизи сортів в Україні. Тарас Висоцький, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України, розповів, що процес реєстрації тепер буде набагато простіший. Заявник подає заявку на реєстрацію нового сорту, і працівники Мінагрополітики самостійно перевіряють наявність цього сорту у загальних каталогах сортів Євросоюзу чи UPOV. Якщо наявність сорту підтверджена, рішення про державну реєстрацію вноситься протягом 15 днів. При цьому, за бажанням заявника, кваліфікаційна експертиза сорту може не проводитися.
Наразі, вже 97 сортів сільськогосподарських культур були успішно занесені до Державного реєстру сортів рослин України шляхом застосування цієї спрощеної процедури.

1275 ПІДПРИЄМЦІВ ПОДАТКОВА ПЕРЕВІРИТЬ ДО КІНЦЯ РОКУ
До завершення поточного року Податкова служба збирається провести перевірку діяльності 1019 компаній та 256 фізичних осіб з метою забезпечення дотримання податкових норм. Серед цих перевірок планується провести аналіз документації у 896 компаній, які займаються продажем підакцизних товарів, таких як алкоголь, тютюн, бензин тощо. Цей перелік включає такі відомі компанії, як ОККО, Socar, Карлсберг Україна, Укртранснафта. Крім того, податкова перевірить фінансові компанії, зокрема 15 банків, включаючи Восток, Укргазбанк, Альянс, та інші. Також планується аналіз страхових компаній, включаючи "ВУСО" і "ТАС", а також інших фінансових установ. Додатково, податкова планує перевірити правильність розрахунків та своєчасну сплату податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на соціальне страхування.

ДЕПУТАТИ ХОЧУТЬ ЛЕГАЛІЗУВАТИ ПОРНОГРАФІЮ В УКРАЇНІ
18 серпня 2023 року група депутатів Верховної Ради на чолі з депутатом Железняком Ярославом, вирішили легалізувати в Україні порнографію та зареєстрували проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо забезпечення свободи від втручання в приватне життя людини». Законопроект передбачає внесення змін до статей 301 і 302 Кримінального кодексу. Статтею 301 буде встановлено покарання лише за поширення порнографії без згоди зображеної особи або серед неповнолітніх. Також запроваджується поняття "екстремальна порнографія". Стаття 302 буде виключена, проте залишиться відповідальність за утримання будинків розпусти.
Легалізація порнографії може створити нові можливості для бізнесу. Наприклад, можуть з'явитися нові компанії, що займаються виробництвом, розповсюдженням та продажем цієї продукції. Крім того, легалізація порнографії може привести до зростання доходів для існуючих компаній, наприклад, виробників секс-іграшок, засобів контрацепції та інших. Але, загалом, вплив легалізації порнографії на український бізнес буде неоднозначним. Це залежить від багатьох факторів, таких як спосіб легалізації порнографії, ефективність законодавства, що регулює порнографію, а також ставлення суспільства.

НАЦБАНК ВНІС ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ЗДІЙСНЕННЯ ОКРЕМИХ ОПЕРАЦІЙ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ
Одним з ключових нововведень є розширення інформаційного спектру, який має бути доступний клієнтам у касах банків та валютних обмінниках. Відтепер, обов'язково має бути доступною інформація про юридичну особу (банк або небанківську установу), включаючи місцеперебування, телефонний номер або номер "гарячої лінії" (якщо є), адреса електронної пошти, інтернет-посилання для звернень клієнтів. Також у списку має з'явитися контактна інформація Національного банку, включаючи місцеперебування, номер "гарячої лінії", адреса електронної пошти та офіційне Інтернет-представництво. Представники НБУ роз'яснили, що такі зміни створюють сприятливі умови для належної інформованості клієнтів стосовно контактів для вирішення спірних або конфліктних ситуацій, а також для повідомлення про порушення під час валютно-обмінних операцій.

ПОДАТКОВА СЛУЖБА ОТРИМАЛА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ ОБМІНУ ІНФОРМАЦІЄЮ ПРО РАХУНКИ ЗА СТАНДАРТАМИ CRS ТА СbCR
17 червня прес-служба Державної податкової служби на своєму офіційному сайті повідомила про завершення розробки програмного забезпечення для здійснення міжнародного автоматичного обміну інформацією за Загальним стандартом звітності (CRS) та стандартом Country–by–Country Reporting (CbCR). Зʼявляється технічна спроможність розпочати перші обміни інформацією (з урахуванням норм Податкового кодексу України) з податковими органами кожної юрисдикції, яка бере участь у CRS та CbCR на щорічній основі. А це – понад 100 іноземних податкових адміністрацій. Автоматичний обмін податковою інформацією між Україною та іншими країнами світу за відповідними стандартами звітності сприятиме підвищенню рівня ефективності податкового контролю та протидії ухиленню від сплати податків. Впровадження CRS та CbCR також є важливим досягненням для України як країни-кандидата на вступ до ЄС щодо гармонізації національного законодавства із законодавством ЄС.

В УКРАЇНІ ЗАПРАЦЮВАВ РЕЄСТР ВИРОБНИКІВ ОРГАНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ
Міністерство аграрної політики та продовольства України запустило Реєстр органічних операторів. Реєстр містить інформацію про операторів, які отримали сертифікат відповідності органічного виробництва та обігу органічної продукції вимогам законодавства України.
Внесення операторів до реєстру здійснюється на підставі рішення органів сертифікації. На початку червня Мінагрополітики визнало першу компанію із сертифікації, яка успішно пройшла акредитацію. Це дозволило їй здійснювати сертифікацію органічного виробництва та обігу органічної продукції відповідно до вимог законодавства України.
Запуск реєстру органічних операторів України є важливим кроком у розвитку органічного сектору економіки країни. Реєстр дозволить споживачам обирати органічну продукцію, яка відповідає стандартам якості та безпеки.

В ПАРЛАМЕНТІ ПОВІДОМИЛИ ПРО МАЙБУТНІ ПОДАТКОВІ ЗМІНИ В УКРАЇНІ
В рамках роботи над Національною стратегією доходів до 2030 року Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики готує пропозиції щодо п’яти пріоритетних напрямків змін в оподаткуванні. Їх назвав голова комітету Данило Гетманцев.
По-перше, передбачається уніфікація податкового законодавства із законодавством Євросоюзу.
По-друге, планується реформа спрощеної системи оподаткування. Пропонується використати спрощену систему оподаткування Польщі.
Третім пунктом, розглядаються зміни у сфері оподаткування доходів (об’єднання ЄСВ, військового збору і ПДФО в єдиний податок зі зменшенням ставки).
По-четверте, планується реформувати екологічний податок, а по-пʼяте — переглянути сферу місцевих податків. За словами парламентаря, їх треба узгодити з реальними економічними критеріями та перетворити на дійсно потужне джерело для фінансування місцевих бюджетів. Також передбачається діджиталізація податкової системи.

ПОДАТКОВА ПОВІДОМЛЯЄ ПРО ОНОВЛЕННЯ ВЕРСІЇ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРРО ВІД ДПС
У оновленій версії додано можливість використання КЕП у форматі .pfx; удосконалено механізм повернення з ПРРО, що використовується, чеків, які були сформовані іншим ПРРО, що належить/належав одному суб'єкту господарювання; виключено обмеження щодо перегляду чеків у модулі «Історія операцій», сума яких перевищує 1 млн грн; удосконалено функціонал щодо перевірки стабільності інтернет-з’єднання та з’єднання з Фіскальним сервером контролюючого органу при виході ПРРО з режиму офлайн.
Made on
Tilda