Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Для отримання доступу до продукту залиште свої дані нижче.
Ваше ім’я
Ваш e-mail
За цим email ми надамо вам доступ до ваших продуктів
Ваш телефон
Натискаючи кнопку, ви надаєте згаду на обробку своїх даних. Ми нікому не передаємо вказані вами дані
SOS Реєстрація Цей бот допоможе Вам швидко зорієнтуватись та домовитись за допомогу
 

Реєстрація юридичної особи з іноземними інвестиціями: особливості та ризики

Важливу роль у створенні сприятливих умов для розвитку української економіки відіграють іноземні інвестиції. Найоптимальнішим варіантом для іноземного інвестора буде створення Товариства з обмеженою відповідальністю. Саме тому, аналіз реєстрації підприємства з іноземними інвестиціями ми провели на основі ТОВ.
  • Ігор Петеляк
Важливу роль у створенні сприятливих умов для розвитку української економіки відіграють іноземні інвестиції.

На національному рівні інвестиційна діяльність регламентується Законом України «Про інвестиційну діяльність» № 1560-XII від 18.09.91 р. та Законом України «Про режим іноземного інвестування» № 93/96 від 19.03.96 р. (надалі - Закон №93/96).
Найпоширенішими формами здійснення іноземних інвестицій є:

  • часткова участь у підприємствах, що створюються спільно з українськими юридичними і фізичними особами;
  • створення підприємств, що повністю належать іноземним інвесторам, філіям та іншим відокремленим підрозділам іноземних юридичних осіб.
Відповідно до Закону № 93/96 підприємство з іноземними інвестиціями – це підприємство (організація) будь-якої організаційно-правової форми, створене відповідно до законодавства України, іноземна інвестиція в статутному капіталі якого, за його наявності, становить не менше 10 відсотків.
Що стосується організаційно-правової форми, то, як вказано у Законі України «Про режим іноземного інвестування», підприємства з іноземними інвестиціями створюються і діють у формах, які передбачені законодавством України, а саме:

  • товариство з обмеженою відповідальністю;
  • повне товариство;
  • командитне товариство;
  • товариство з додатковою відповідальністю;
  • акціонерне товариство, інші менш поширені форми.

Однак, найоптимальнішим варіантом для іноземного інвестора буде створення Товариства з обмеженою відповідальністю (надалі – ТОВ). Переваги ТОВ зробили його найпоширенішим варіантом організаційно-правової форми бізнесу в нашій країні.

Таким чином, подальший аналіз реєстрації підприємства з іноземними інвестиціями буде проводитися на прикладі ТОВ.
Варто зазначити, що до 31 травня 2016 року для іноземних інвестицій була обов'язковою державна реєстрація, що створювало невиправдані перепони для бізнесу, адже факт того, що суб'єкт господарювання має іноземні інвестиції фіксується статутними документами та вноситься до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Таким чином, з метою спрощення порядку залучення іноземних інвестицій було прийнято Закон України від 31.05.2016 року №1390-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування обов'язковості державної реєстрації іноземних інвестицій», яким скасована низка статей законодавчих актів (Господарського кодексу України, Закону України «Про режим іноземного інвестування») щодо обов'язковості державної реєстрації іноземних інвестицій.

При цьому передбачається, що підприємства з іноземними інвестиціями та установи банків подають статистичну звітність про здійснення іноземних інвестицій відповідно до законодавства.
Державна реєстрація підприємства з іноземними інвестиціями здійснюється в загальному порядку, передбаченому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру, з урахуванням деяких особливостей, пов'язаних з тим, що засновниками вказаних підприємств є нерезиденти.

При цьому, доречно зазначити, що з 22 грудня 2003 року для України набула чинності Гаазька Конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (1961 р.), до якої вона приєдналася 10 січня 2002 року.

Офіційні документи, які будуть використовуватись на території держав-учасниць Конвенції, мають засвідчуватися спеціальним штампом «Apostille» (далі – апостиль), проставленим компетентним органом держави, в якій був складений документ. Офіційні документи, на яких проставлено апостиль, не потребують будь-якого подальшого засвідчення (легалізації).
Отже, для державної реєстрації створення юридичної особи з іноземними інвестиціями необхідно:

  • заява про державну реєстрацію створення юридичної особи (форма №1);
  • заява про обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, та/або заява про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій за формами, затвердженими відповідно до законодавства, - за бажанням заявника;
  • установчий документ юридичної особи – Статут;
  • при заснуванні підприємства іноземною фізичною особою:

o копія паспорта засновника (паспорт повинен бути переведений на українську мову, також, необхідно завірити підпис перекладача нотаріально);

o копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера в Україні.

  • · при заснуванні підприємства іноземною юридичною особою:

o документ про реєстрацію у країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо), засвідчений згідно із законодавством країни його видачі, перекладений українською мовою та легалізований у консульській установі України або засвідчений у посольстві відповідної держави в Україні та легалізовано в МЗС;

o рішення (протокол) вищого органу юридичної особи про рішення виступити засновником майбутнього підприємства;

  • нотаріальна довіреність на підписання всіх статутних документів підприємства, яке реєструється і проведення інших юридичних моментів для здійснення реєстрації ТОВ для нерезидента;
  • документ про сплату адміністративного збору.
Зверніть увагу, що всі документи, які були видані в країні іноземного засновника підлягають апостилізації та консульській легалізації, а також документи, які були видані не в Україні, необхідно перевести українською мовою, а підпис перекладача повинен бути завірений нотаріально.

Не забудьте підписатися, щоб отримувати всі матеріали першими
Made on
Tilda