Click to order
SOS Реєстрація Цей бот допоможе Вам швидко зорієнтуватись та домовитись за допомогу

Дайджест правових новин для бізнесу

ПРЕЗИДЕНТ ЗАПРОПОНУВАВ СТВОРИТИ ЄДИНИЙ ОРГАН ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ БІЗНЕСУ

Президент України Володимир Зеленський виступив із ініціативою щодо створення єдиного органу для здійснення перевірок бізнесу. Про це він заявив в інтерв’ю журналістці Наталії Мосейчук. Президент підкреслив важливість забезпечення прозорості та спрощення процедур для підприємців, а також зменшення корупційних ризиків. За його словами, цей єдиний орган буде відповідати за координацію всіх видів перевірок підприємств, що сприятиме впорядкуванню і оптимізації контрольно-наглядових заходів. Пропозиція Президента передбачає створення спеціалізованої структури, яка узгоджуватиме та проводитиме перевірки на високому професійному рівні.

З 25 СЕРПНЯ ЗАПРАЦЮВАВ Е-ПРОТОКОЛ ТЕХНІЧНОГО КОНТРОЛЮ АВТОМОБІЛІВ
В Україні введено нові правила технічного контролю автомобілів. Згідно з Е-протоколом, перевірка авто буде фіксуватися на відео. Нова система огляду має унеможливити підробку та фіктивний контроль. Впровадження повноцінно діятиме через пів року після припинення або скасування воєнного стану. Новий Е-протокол включатиме дату, час та результати перевірки технічного стану. Пункти контролю будуть зобов'язані зберігати всі документи та відеоматеріали процесу для кожного транспортного засобу. Протокол буде недійсним без повної інформації. Технічний контроль буде обов'язковим для легкових автомобілів раз на 4 роки після реєстрації та потім кожні 2 роки. Для комерційних транспортних засобів контроль проводитиметься щорічно. Контролю підлягають гальмівна система, рульове управління, світлові прилади, шини, скло, газове обладнання (за наявності) та інші елементи безпеки та екології. Вартість технічного контролю в Україні залежить від типу транспорту: Легкові автомобілі: від 1120 гривень. Автобуси масою понад 5 тон: від 1340 гривень. Вантажівки масою понад 12 тон: від 1440 гривень. Причепи: від 1120 гривень. Причепи масою понад 10 тон: до 1320 гривень.

ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО ПОСИЛЕННЯ КОНТРОЛЮ ЗА ПРОДУКЦІЄЮ З ГМО
Верховна Рада України прийняла законопроект № 5839 "Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки". Цей законопроект спрямований на створення системи регулювання та контролю генетично-інженерної діяльності в Україні. Основна мета закону - забезпечити продовольчу безпеку країни через встановлення чітких норм і механізмів контролю за виробництвом, обігом та маркуванням ГМО та продукції, що містить ГМО. Це також дозволить гармонізувати українське законодавство у сфері ГМО з відповідними нормами Європейського Союзу, що забезпечить системну сумісність та сприятиме сприйняттю української продукції на міжнародному ринку. Один із ключових аспектів закону - встановлення механізмів державної реєстрації ГМО, які ґрунтуються на європейських стандартах. Також в законі встановлені обмеження на вирощування та обіг певних видів ГМО-організмів. Закон встановлює вимоги до маркування "з ГМО", "без ГМО" та "вироблено з ГМО-сировини" відповідно до стандартів ЄС. Це надасть споживачам право на інформований вибір продуктів та допоможе забезпечити їхню безпеку. Створюється Державний Реєстр ГМО, який буде вестися Міністерством аграрної політики. Закон набуває чинності на наступний день після його опублікування та вводиться в дію через три роки після набрання чинності.


УКРАЇНА ПРИПИНИЛА ДІЮ УГОД ПРО ПОДВІЙНЕ ОПОДАТКУВАННЯ З ІРАНОМ ТА СИРІЄЮ
23 серпня, Верховна Рада проголосувала за припинення дії угод з Іраном і Сирією, які регулювали уникнення подвійного оподаткування. Як пояснили в Міністерстві фінансів України, таке рішення має декілька цілей:
1.      Недопущення поповнення бюджетів Ірану та Сирії як країн, що сприяють агресорам, через надання пільгових умов оподаткування для резидентів цих країн, які здійснюють діяльність в Україні.
2.      Запобігання втратам бюджету України через зарахування податку, сплаченого резидентами України в Ірані та Сирії, які здійснюють діяльність у цих країнах.
3.      Звільнення України від зобов'язань щодо обміну податковою інформацією з Іраном та Сирією.
Угода з Іраном діяла з 1996 року, а з Сирією - з 2004 року.

РОБОТОДАВЦІ ОТРИМАЮТЬ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА ОБЛАШТУВАННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ
Уряд компенсуватиме роботодавцям витрати на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ груп. Розмір компенсації становитиме до 100,5 тис. грн для осіб з інвалідністю І групи та до 67 тис. грн для осіб з інвалідністю ІІ групи. Компенсація надається за придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, зокрема меблів, транспортерів, допоміжних засобів для позиціонування курсора, брайлівських клавіатур та підйомних платформ. Щоб отримати компенсацію, роботодавцю необхідно подати до регіонального центру зайнятості заяву та копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.

УРЯД ЗАТВЕРДИВ ЗМІНИ ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДПС В ЧАСТИНІ ПЛАТІЖНИХ ПОСЛУГ
Рішенням Уряду затверджено зміни до Положення про Державну податкову службу, якими функції та права ДПС приводяться у відповідність до норм Податкового кодексу України (з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг») та Закону України «Про платіжні послуги»
Постановою вносяться зміни, відповідно до яких:
-         до небанківських надавачів платіжних послуг та емітентів електронних грошей, які не подали відповідним контролюючим органам ДПС в установлений законом строк повідомлення про відкриття або закриття рахунків/електронних гаманців платників податків, ДПС застосовуються такі ж фінансові санкції, як і до банків та інших фінансових установ.
-         ДПС надається право отримувати від небанківських надавачів платіжних послуг та емітентів електронних грошей інформацію про обсяг та обіг коштів/електронних грошей на рахунках/ електронних гаманцях.
-         ДПС надається право стягувати з небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, пеню за несвоєчасне виконання ними рішень суду, рішень керівника органу стягнення.

ВЕРХОВНА РАДА СПРОСТИЛА МИТНЕ ДЕКЛАРУВАННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІККИ
Парламент ухвалив у другому читанні зміни до Митного кодексу України та інших законів України щодо уніфікації до європейських та північноатлантичних стандартів процедур декларування військової техніки та інших товарів. Згідно документу, військова техніка та інші товари для ЗСУ, що переміщуються через кордон, не потребуватимуть отримання дозвільних документів державного експортного контролю, дозволів на переміщення лікарських засобів та проходження державного контролю харчових продуктів. Це полегшить та прискорить процес переміщення військової техніки та інших товарів, необхідних для захисту України.

ДЕРЖСПЕЦЗВ’ЯЗКУ ПРИЗНАЧЕНО РЕГУЛЯТОРОМ РИНКУ ХМАРНИХ ПОСЛУГ
Верховна Рада України ухвалила законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення державного управління і регулювання при наданні хмарних послуг". Законопроект передбачає, що Адміністрація Держспецзв'язку стане регулятором ринку хмарних послуг. Це рішення має на меті удосконалити державне управління і регулювання при наданні хмарних послуг, а також забезпечити належний захист національних інтересів України у сфері кібербезпеки. До цього Адміністрація Держспецзв'язку була відповідальною за формування та реалізацію державної політики у сфері кібербезпеки, а також за регулювання діяльності операторів зв'язку. Тепер до її повноважень додадуться функції регулятора ринку хмарних послуг. Це рішення є важливим кроком у розвитку ринку хмарних послуг в Україні. Воно сприятиме підвищенню довіри до українських хмарних провайдерів та залученню іноземних інвестицій у цей сектор економіки.

Made on
Tilda