Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Для отримання доступу до продукту залиште свої дані нижче.
Ваше ім’я
Ваш e-mail
За цим email ми надамо вам доступ до ваших продуктів
Ваш телефон
Натискаючи кнопку, ви надаєте згаду на обробку своїх даних. Ми нікому не передаємо вказані вами дані
SOS Реєстрація Цей бот допоможе Вам швидко зорієнтуватись та домовитись за допомогу
 

Ризиковий платник? Тримай гарантований «квиток» в податкову

Внесення до переліку ризикових платників податків є для платника податків своєрідною «чорною міткою». Якщо це відбулось, вважайте, що Ви отримали необмежену кількість абсолютно безкоштовних квитків на сеанси бюрократичного спілкування з контролюючим органом. Ось тільки воно навряд чи принесе Вам задоволення.
  • Дмитро Космачов
Побоюєтесь, щоб Вас не внесли до переліку ризикових платників податків? – Правильно!

Раніше не задумувались над ймовірностями попасти в перелік ризикових платників податків? – Не правильно!
Внесення до переліку ризикових платників податків є для платника податків своєрідною «чорною міткою». Більше того, якщо Вас внесли до переліку ризикових платників податків, вважайте, що Ви отримали необмежену кількість абсолютно безкоштовних квитків на сеанси бюрократичного спілкування з контролюючим органом. Ось тільки бюрократичне спілкування з контролюючим органом навряд чи принесе Вам задоволення, або будь-які інші «дивіденди».
Існує такий собі Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117 (Порядок №177, «Блокувальний» порядок).

До речі, останнім часом Порядок №117 нагадує такого собі Прометея, прикутого до кавказької скелі, якого час від часу роздирає орел в особі Окружного адміністративного суду м. Києва. От тільки, Порядок №117, на відміну від Прометея, не є персоніфікацією просвітителя. Але це предмет іншої (не цієї) статті.
Що ж передбачає Порядок №117 в контексті обговорюваної в цій статті проблематики?
Пунктом 6 Порядку № 117 передбачається, що у разі, коли за результатами моніторингу платник податку (так-так, Старший брат слідкує за Вами), яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.

Чи передбачає Порядок № 117 критерії ризиковості, про які йдеться в наведеному пункті? Ні, не передбачає! Натомість, пункт 10 «Блокувального» порядку декларує право ДФС самостійно визначити критерії ризиковості, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, водночас встановлює і обов'язок ДФС надіслати такі критерії на погодження Мінфіну.

Самі ж критерії ризиковості містяться в листі ДФС України від 05.11.2018 р. №4065/99-99-07-05-04-18 та розміщені на офіційному веб-сайті ДФС за посиланням.
NOTA BENE! Окружний адміністративний суду м. Києва (що згадувався вище в образі орла) своїм рішенням від 26.04.2019 р. у справі № 640/1240/19 зобов'язав ДФС України відкликати свій лист з критеріями ризиковості.
Ознайомитись з рішенням можна за посиланням.

Однак, на момент опублікування цієї статті зазначене рішення не набрало законної сили. Відразу ж, пропоную Вам ознайомитись ще з рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.06.2019 р. № 826/12108/18.
Однак, поки наведені вище рішення Окружного адміністративного суду м. Києва не наберуть законної сили, податкові спори про виключення з переліку ризикових платників податків є більш ніж актуальними. Незважаючи на те, що такі спори здебільшого є виграшними для платників податку, сам факт включення Вас до переліку ризикових платників податків (навіть неправомірне) встигне створити Вам достатнього дискомфорту. Оскільки, до моменту прийняття рішення про виключення Вас з переліку ризикових платників податку усі ПН/РК будуть заблоковані.

Включення або невключення платника податків до переліку ризикових платників на підставі п. 1.6 Критеріїв ризиковості здійснюється за рішенням комісії Головних управлінь ДФС областей, Києва, Офісу великих платників.

Якщо ДФС виявить, що платник податків підпадає під критерії ризиковості згідно з п. 1.6 Критеріїв, то відразу ж на розгляд комісії виноситься питання про включення такого платника до переліку ризикових платників податків, а включається платник податків до такого переліку у день проведення засідання комісії, на якому прийнято відповідне рішення.
Зараз, існує можливість дізнатися про факт включення Вас до переліку ризикових платників безпосередньо в електронному кабінеті платника податків (Вкладка «СЕА ПДВ» → «Моніторинг ПН/РК» → «Відповідність критеріям ризиковості»). Крім того, тут Ви зможете ознайомитись з датою включення Вас до переліку ризикових платників, а також тип ознаки, за якою Вас включили до цього переліку.
Найефективнішим способом захисту власних прав та законних інтересів, які порушенні внаслідок неправомірного включення до переліку ризикових платників податків, – це звернення до суду. На адміністративну процедуру оскарження можете не розраховувати з тих простих причин, що такої процедури не існує.
Зверніть увагу, якщо Ви звертаєтесь до суду, коли заблокували Вашу ПН з підстав ризиковості, обов'язково в прохальній частині своєї позовної заяви додайте вимогу зобов'язати контролюючий орган виключити Вас з числа ризикових платників.

Крім того, для максимально оперативного усунення лишнього дискомфорту, подайте до суду заяву про вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення комісії про включення Вас до числа ризикових платників податку.
Остання порада, слідкуйте за показники СМКОР — саме такі показники застосовуються при зупинці реєстрації ПН/РК. Відслідковуючи власні показники СМКОР, Ви зможете оцінювати ризики блокування ПН/РК та ризики включення Вас до переліку ризикових платників податку.

Не забудьте підписатися, щоб отримувати всі матеріали першими
Made on
Tilda