Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Для отримання доступу до продукту залиште свої дані нижче.
Ваше ім’я
Ваш e-mail
За цим email ми надамо вам доступ до ваших продуктів
Ваш телефон
Натискаючи кнопку, ви надаєте згаду на обробку своїх даних. Ми нікому не передаємо вказані вами дані
SOS Реєстрація Цей бот допоможе Вам швидко зорієнтуватись та домовитись за допомогу
 

Допомога за тимчасово незайнятих працівників: гарантів чи міф

Донедавна статтями Кодексу законів про працю України що стосувались простою оперували вкрай рідно. Та умови карантину стали поштовхом та генератором нових норм закону. Це торкнулось і врегулювання питання оплати праці на період простою на підприємстві з підстав карантину.
  • Ірина Науменко
Донедавна статті 34 та 113 Кодексу законів про працю України були з числа тих, якими оперують вкрай рідно.

Та умови запровадженого карантину на території України — це не тільки нестабільність та невизначеність в політичній, економічній сфері, а водночас і поштовх та генератор нових норм закону.

Одним з таких прикладів є внесення змін до Кодексу законів по працю України та Закону України «Про зайнятість населення» в частині врегулювання питання оплати праці на період простою на підприємстві з підстав карантину.
  • 1
    Що таке простій?
    Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

    Карантини є тією обставиною, що дає право оголосити простій на підприємстві. Трудові відносними при цьому не припиняються.
  • 2
    Як оплачується період простою?
    Час простою на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

    Роботодавець, що оголосив простій, несе обов'язок виплати працівникові двох третин заробітної плати, що оподатковуються на загальних підставах. Тобто витрати роботодавця, що оголосив простій на підприємстві, на виплату заробітної плати на період карантину можуть зменшитись на 1/3.
  • 3
    Як отримати допомогу від держави?
    Підтримка державою підприємництва в межах карантину полягає у впровадженні гарантій для роботодавця із числа суб'єктів малого та середнього підприємництва, що здійснює виробництво продукції, на отримання допомоги по частковому безробіттю.

    Роботодавець із числа суб'єктів малого та середнього підприємництва, що здійснює виробництво продукції, допомогу по частковому безробіттю може отримати від територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення в разі документального підтвердження умов:

    • простій на підприємстві впроваджено наказом;
    • надано відомості про працівників підприємства, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;
    • роботодавець не має заборгованості з виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що виникла протягом п'яти років, що передують року зупинення (скорочення) виробництва.
    Підставою для розгляду питання про надання допомоги по частковому безробіттю є заява роботодавця.
Інформацію щодо деталей оформлення простою, отримання допомоги по частковому безробіттю Вам готові надати юристи Юридичної компанії «Main Business Partner».

Не забудьте підписатися, щоб отримувати всі матеріали першими
Made on
Tilda