Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Для отримання доступу до продукту залиште свої дані нижче.
Ваше ім’я
Ваш e-mail
За цим email ми надамо вам доступ до ваших продуктів
Ваш телефон
Натискаючи кнопку, ви надаєте згаду на обробку своїх даних. Ми нікому не передаємо вказані вами дані
SOS Реєстрація Цей бот допоможе Вам швидко зорієнтуватись та домовитись за допомогу
 

ПДВ-дотації та здешевлення кредитів для сільгосптоваровиробників

Державна підтримка сільгосптоваровиробників здійснюється за допомогою різних програм. Однією з них є здешевлення кредитів. Сільгосптоваровиробники, які внесені у відповідний Реєстр, та за умови відповідності визначеним критеріям, отримують також дотації. У матеріалі детально описано, хто має право на отримання фінансової допомоги від держави, а також, як скористатись цим правом, беручи за приклад досвід роботи наших юристів.
  • Оксана Лоневська
Державна підтримка сільгосптоваровиробників здійснюється за допомогою різних програм. Однією з них є здешевлення кредитів. Окрім цього сільгосптоваровиробники, які внесені у відповідний Реєстр, та за умови відповідності визначеним критеріям, отримують безповоротну фінансову допомогу — дотації.

Проте реалізація цих прав не завжди проходить без труднощів. Це може бути пов' язано із тим, що сільгосптоваровиробник не має достатньої інформації, або взагалі не знає про можливість отримувати таку фінансову підтримку. Або ж є проблеми безпосередньо із виплатою ПДВ-дотацій. Свої особливості має вибір й вибір джерела їх отримання: місцевий чи державний бюджет.

Тому у цьому матеріалі детально описано, хто має право на отримання фінансової допомоги від держави, а також, як скористатись цим правом, беручи за приклад досвід роботи наших юристів.

Можливо, саме Ви знайдете тут корисну інформацію для розвитку свого бізнесу.
Хто може отримати ПДВ-дотації?
Для того, щоб отримувати бюджетну дотацію для розвитку сільгосптоваровиробників і стимулювання виробництва сільгосппродукції (або ж скорочено — «ПДВ-дотацію») потрібно відповідати 4 умовам:

1. Бути платником ПДВ;

2. Здійснювати види діяльності, визначені пунктом 16-1.3 ЗУ «Про державну підтримку сільського господарства України»;
3. Питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг, прописаних у п.16-1.3 має становити не менше 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених ним протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно;

4. Бути внесеним в реєстр отримувачів дотацій.
Як забезпечити сільгосптоваровиробникам отримання ПДВ-дотацій?
Ось стислий порядок дій:

Насамперед потрібно перевірити, чи внесена юридична особа в Реєстр отримувачів бюджетної дотації.

В залежності від того, чи внесена вона у цей Реєстр, є 2 варіанти дій:

Варіант 1: Особа внесена в Реєстр

1. Бухгалтер компанії повинен знати, чи отримує вона фінансування від держави (дотації).

2. Якщо компанія їх не отримує, адвокати можуть подати адвокатські запити в ДПС та Казначейство з метою отримання інформації про причину неотримання дотацій з моменту внесення підприємства в Реєстр отримувачів бюджетної дотації.

3. Встановивши причину неотримання дотацій, вона усувається з використанням існуючих законних заходів.

Варіант 2: Особа не внесена в Реєстр

1. Перевіряємо, чи компанія відповідає першим трьом критеріям, вказаним Законом України
«Про державну підтримку сільського господарства України»

2. Заповнюємо заяву встановленої форми.

3. Подаємо її до податкового органу за місцем обліку як платника податку на додану вартість. Заява подається безпосередньо керівником або представником сільськогосподарського товаровиробника з обов'язковим документальним підтвердженням особи та її повноважень.

4. Чекаємо протягом трьох робочих днів з моменту надходження до податкового органу заяви внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.
Здешевлення кредитів для сільгосптоваровиробників
Відповідно до Постанови КМУ №300 зі змінами, компенсація надається позичальникам (суб'єктам господарювання в галузі тваринництва та суб'єктам господарювання з переробки сільськогосподарської продукції) за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами (поновлювальними та непоновлювальними, крім овердрафтів (контокорентних кредитів) у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів.

Компенсації підлягають відсоткові ставки за:

  • короткостроковими кредитами, залученими для покриття виробничих витрат;
  • середньостроковими і довгостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов'язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об'єктів сільськогосподарського призначення, а також для будівництва і реконструкції виробничих об'єктів (у тому числі сховищ для зберігання овочів, фруктів та ягід).

Сума компенсації, що надається позичальникам та пов'язаним із ними особам протягом бюджетного року за короткостроковими, середньостроковими та довгостроковими кредитами, не може перевищувати:

  • для позичальників, які провадять діяльність у галузях тваринництва, – 15 млн. гривень;
  • для позичальників, які провадять діяльність за іншими видами сільськогосподарської діяльності (крім тваринництва), у тому числі, переробникам с/г продукції – 5 млн. гривень.

Кредити повинні братися у банках, які підписали Меморандум з Мінекономіки (всього є 23 банки), а також не мати прострочену більш як на шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справленням яких покладено на органи ДПС.
Якщо у вас виникли будь-які запитання з приводу даної теми, будь ласка, зв'яжіться із нашими юристами за телефонами:

+38 (032) 297 56 26
+38 (068) 378 37 60

Чи електронною адресою:

info@mbusinesspartner.com.ua

Не забудьте підписатися, щоб отримувати всі матеріали першими
Made on
Tilda